Doktorlar

Dt. Serap Marngoz Metin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dt. Serap Marangoz Metin

1975 yılında Üsküdar'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu.  
1997-2001 yılları arasında Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı destekli "Türkiye’de Ağız Diş Sağlığı Kapasitesini Arttırma Amaçlı Uygulama Projesi"nde ( Bilecik ) görev aldı. Yine aynı yıllar içinde İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Toplum Ağız Diş Sağlığı ve Koruyucu Hekimlik Bilim Dalı'nda Volunter Asistan olarak görev yaptı. 
Çeşitli muayenehane ve kliniklerde görev aldıktan sonra 2001 yılında Bağdat Caddesi'nde kendine ait muayenehanesinde çalışmaya başlamış, 2013 yılında Dr İrem Aktaş ile birlikte Özel Dentev Ağız ve Diş SağlığıPolikliniği'ni kurmuştur. 
İlgilendiği konular arasında estetik dişhekimliği, bonding uygulamaları olan dişhekimi Serap Marangoz Metin 2012-2013 yılları arasında tıbbı hipnoz eğitimi almıştır. 

 

 

Dr. İrem Aktaş

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. İrem Aktaş

1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun olduğu 1997 yılında, İstanbul Üniversitesi, Dişhekimliği Fakültesi’ne girdi. 2002-2008 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi, Dişhekimliği Fakültesi, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimi gördü. ‘Temporomandibular Eklem Redüksiyonsuz Disk Deplasmanı Hastalarında Uygulanan Farklı Tedavilerin Klinik ve MRG Bulgularıyla Değerlendirilmesi’ başlıklı doktora tezini tamamladıktan sonra 2009 yılında 2 ay süre ile, Virginia Commonwealth Üniversitesi, Richmond’da, Dr. Daniel M. Laskin ile birlikte temporomandibular eklem üzerine çalıştı. 2010 yılında Prof Dr Serhat Yalçın ile birlikte hazırladığı 'Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım' başlıklı kitabı basıldı. İlgilendiği konular arasında TME hastalıkları teşhis ve tedavisi, implantoloji, gömük dişler ve çene kistleri bulunan Dr İrem Aktaş'ın birçok yerli ve yabancı dergide yayınlanmış bilimsel araştırmaları bulunmaktadır.